V Trutnově se srazil vlak s prázdným autem. Zřejmě ujelo svému majiteli, říká policie

ČTK ČTK
15. 8. 2017 19:40
Na železničním přejezdu v Trutnově se v úterý podvečer střetl vlak s autem. Osobní vozidlo bylo v době srážky prázdné, ani ve vlaku se při nehodě nikdo nezranil, informoval policejní mluvčí Jan Čížkovský. Osobní vlak z polské Jelenie Góry do Trutnova se s peugeotem střetl kolem 18:00 na přejezdu se závorami v Novoměstské ulici. "Ve vlaku byl strojvedoucí a šest přepravovaných osob," uvedl Čížkovský. Auto pravděpodobně ujelo svému majiteli, protože v okamžiku srážky ve vozidle nikdo neseděl. Příčiny neobvyklé kolize policie zjišťuje.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy