V Lokti se sesula zemina ze svahu na silnici k Hornímu Slavkovu

ČTK ČTK
28. 8. 2018 22:03
V Lokti na Sokolovsku se v úterý večer sesula zemina ze svahu na hlavní silnici k Hornímu Slavkovu. Nikomu se nic nestalo. Policie úsek uzavřela nejméně do rána, řekla policejní mluvčí Soňa Hergezelová. Podle hasičů Karlovarského kraje se ráno uskuteční geologický průzkum svahu nad silnicí. Sesuv je v Tovární ulici od zhruba 20:30. Podle Hergezelové policie před sesuvem umístí dopravní značky, které řidiče navedou na objízdné trasy. Místo je možné objet například přes historické centrum města. Na silnici se vyvalily kameny a půda, uvedli hasiči na facebooku. "Provoz na silnici bude uzavřený až do rána, kdy bude provedený geologický průzkum svahu nad silnicí," napsali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 12 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy