Jeřábník z výšky navedl policii ke sprejerům. Nestačili se divit, koho načapali

Video Video
10. 1. 2022 18:58
Jeřábník na stavbě v Praze 4 se v neděli po jedné hodině odpoledne zachoval jako svědomitý občan. Když při chvilce klidu pozoroval okolí, všiml si dvou lidí, kteří sprejovali zeď v ulicích Plynární a Krnkova, a vše nahlásil městské policii. Policisté dostihli pachatele za pomoci jeřábníkovy navigace na zastávce MHD Chodovská.
Babička asistovala vnukovi při sprejování graffiti | Video: Městská policie Praha

Zjistili, že jde o 11letého chlapce a jeho 71letou babičku. Ta se hlídce přiznala, že vnukovi koupila spreje, aby "si to zkusil". Prý to viděl na internetu a zajímalo ho to. Výsledkem zkoušky bylo několik žlutomodrých nápisů na zdech a chodníku, největší o velikosti 1 m x 1,6 m.

Strážníci celou věc předali k dořešení státní policii. Bez ohledu na výši způsobené škody se v případech sprejerství vždy jedná o podezření z trestného činu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy