Zemřel Jaroslav Slípka, významný histolog a embryolog

ČTK ČTK
26. 7. 2013 15:28
Profesor byl celosvětově uznáváným odborníkem

Plzeň - Ve věku 87 let zemřel ve středu v Plzni po krátké nemoci profesor Jaroslav Slípka, světově proslulý a uznávaný histolog a embryolog.

"Byl nejen odbornou, ale i morální autoritou a příkladem pro celé generace studentů a lékařů. Nelze nezmínit jeho nesmírně laskavý, hluboce lidský a moudrý přístup ke všem v okolí a také jeho nekončící zájem a snahu o další rozvoj Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni," uvedla škola.

Jaroslav Slípka roky vedl Ústav histologie a embryologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, byl také proděkanem a autorem stovky vědeckých prací.

Jako vysokoškolský učitel působil v iráckém Bagdádu, zastával také řadu významných funkcí jak akademických, tak vědeckých. Byl členem redakční rady Plzeňského lékařského sborníku a periodika Facultas nostra i oblíbeným přednášejícím na Univerzitě 3. věku.

Narodil se 10. června 1926 v Lokti u Karlových Varů, zemřel ve středu 24. července.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy