Vlak u hranic na Domažlicku narazil do stromu, trať stojí

ČTK ČTK
23. 6. 2015 10:39
Trasa do Německa bude asi do 12:00 uzavřená, nikdo nebyl zraněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drážní inspekce

Česká Kubice (Domažlicko) - Osobní vlak na Domažlicku u České Kubice narazil do stromu. Nikdo nebyl zraněn.

Mezinárodní trať z Plzně přes Domažlice do Německa bude zhruba do 12:00 uzavřená, řekl velicí důstojník krajských hasičů.

Na místě zasahují dvě hasičské jednotky.

"Nehoda se stala v 09:03 u státní hranice. Vlak tam narazil do spadlého stromu," uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Potvrdila, že nikdo z cestujících nebyl zraněn.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy