Holčičky bobovaly na uzavřené sjezdovce, vjely pod rolbu

Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 2. 2015 22:18
K nehodě došlo v lyžařském areálu Bubákov. Sjezdovka byla v tu dobu zhasnutá a pro veřejnost uzavřená. Rolbař dokončoval úpravy pro večerní lyžování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: uszsmsk.cz

Herlíkovice (Trutnovsko)  - V pátek před 18 hodinou na vrchlabské sjezdovce Bubákov vjela dvojice dívek na bobech pod couvající rolbu.

"V době, kdy byla sjezdovka zhasnutá a pro veřejnost uzavřená a rolbař dokončoval na dojezdové ploše úpravu sněhu před večerním lyžováním, vjela z boku pod zadní vypnutou frézu rolby dvě děvčata ve věku 7 a 11 let. Ta sjížděla po sjezdovce společně na jednom bobu," popisuje nehodu policejní mluvčí Ivana Ježková.

Osvětlení na sjezdovce bylo zhasnuté a rolba v době nárazu couvala se zdviženou frézou. "Řidič okamžitě zareagoval, rolbu zastavil a poodjel dopředu," dodává mluvčí.

"Oznámení o nehodě přijali naši operátoři v 17:54. Ihned byly na místo vyslány vrchlabské posádky Rychlé lékařské i zdravotnické pomoci a spolu s nimi vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové," popisuje zásah mluvčí záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Záchranáři obě přepravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové, pro mladší z dívek přiletěl vrtulník letecké záchranné služby.

"Zdravotníci je na místě ošetřili, podali jim nezbytné léky, zejména proti bolesti, a imobilizovali je ve speciálních transportních prostředcích. Zraněné byly po celou dobu při vědomí a se záchranáři komunikovaly," uvedl mluvčí.

Šestapadesátiletý řidič rolby se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem.

Černý den vrchlabských rolbařů

Téměř ve stejný okamžik, v rozmezí asi pěti minut, na nedaleké sjezdovce Ski Family Dolní Dvůr přehlédl sedmapadesátiletý rolbař  během couvání betonový sloup vysokého napětí.

"Rolbou o něho zřejmě zavadil tak nešťastně, že spadl na zem nejenom tento sloup, ale ještě dva další," popisuje kuriózní nehodu policejní mluvčí Ivana Ježková.

I u tohoto rolbaře byl alkohol provedenou dechovou zkouškou vyloučen.
Předběžně vyčíslená škoda byla odhadnuta na 500 000 korun. Na místo se  okamžitě dostavil pracovník ČEZ.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy