Obrazem: Protihluková stěna za 27 milionů bez stavebního povolení. Hluku ale místní nezbavila

Obrazem: Protihluková stěna za 27 milionů bez stavebního povolení. Hluku ale místní nezbavila
Severojižní magistrála, stavba, s jejímiž následky se nedokáže Praha vypořádat nikdy. Hluk, smrad, nepřekročitelná bariéra skrze celé město.
Kolony aut jsou navedeny pod okna tisíců obyvatel města. Žádný politik se ji neodvážil zavřít.
Blanka Pechová bydlí u dálnice už dvacet let.
Její domek stával na konečné tramvají na Kačerově, od sedmdesátých let stojí hned vedle nejvytíženější silnice v Česku.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 8. 10. 2015 10:25
Podívejte se, co vám mohou postavit pod okny bez stavebního povolení, aniž by se kdo ptal na váš souhlas.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy