PRO i PROTI. Pražské demonstrace a protesty

PRO i PROTI. Pražské demonstrace a protesty
29. ledna 2007: Už o několik týdnů dříve se odpůrci vybudování americké radarové základny na českém území sešli na Václavském náměstí. Po dohadech s magistrátem se uskutečnil i protestní pochod městem k úřadu vlády a americké ambasádě. Celá galerie: Ne základnám, chceme referendum! Protestní pochod prošel Prahou
12. prosince 2007: Usilovně za více peněz. Před koncem roku hrozili řidiči pražské MHD, že pokud nedostanou přidáno, budou Pražané chodit do práce po svých. Celá galerie: Protest řidičů v Praze: více peněz nebo stávka
10. května 2008: Happening za dekriminalizaci marihuany patřil k masovějším akcím. Demonstrace začala na Václavském náměstí a pokračovala festivalem na Parukářce. Celá galerie: Prahou pochodovali příznivci konopí
10. června 2006: Naháči na kolech pod Hradčany jako protest proti závislosti společnosti na autech a ropě. Poprvé od svého vzniku se uskutečnila jízda naháčů na bicyklech i v Česku. Celá galerie: Nahotou na bicyklu proti závislosti na ropě
Foto: Ludvík Hradilek
Aktuálně.cz Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
5. 2. 2005 10:00

Za národní knihovnu nebo proti vládním reformám. Pro americké rakety nebo proti radaru v Brdech. Za plnější peněženky nebo proti golfovému hřišti. Proti válce. Za lepší sperma. Desetitisícové pochody odborářů i akce několika aktivních jednotlivců s transparenty. Připoměňte si, o co všechno se v pražských ulicích v nedávné minulosti bojovalo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy