Pražská ZOO má nové žirafí mládě

ČTK
20. 1. 2009 20:50
Praha - Stádo žiraf Rothschildových pražské zoologické zahrady se rozrostlo o nový přírůstek. Sameček, který se narodil v pondělí ráno, se má podle mluvčího Víta Kahleho čile k světu.
Žirafí mládě s pořadovým číslem 62 se narodilo v pondělí 19. ledna ráno v 8:09
Žirafí mládě s pořadovým číslem 62 se narodilo v pondělí 19. ledna ráno v 8:09 | Foto: David Slížek, ZOO Praha

V historii zahrady jde v pořadí o 62. mládě. Letos by mělo přijít na svět ještě několik dalších, loni zahrada odchovala jedno mládě tohoto druhu, informoval Kahle ČTK.

První žirafí přírůstek letošního roku porodila samice Diana narozená před šesti lety v Praze. Otcem je desetiletý Johan.

Žirafě Rothschildově patří primát nejvyššího žijícího zvířete na světě. Měří až šest metrů a dožívá se asi 20 let. Dospělý samec může vážit až jednu tunu. Samice je březí 14 až 15 měsíců a mládě se rodí přibližně 1,8 metru vysoké. Žirafy dospívají ve třech letech.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy