Pražská ZOO má nové žirafí mládě

ČTK
20. 1. 2009 20:50
Praha - Stádo žiraf Rothschildových pražské zoologické zahrady se rozrostlo o nový přírůstek. Sameček, který se narodil v pondělí ráno, se má podle mluvčího Víta Kahleho čile k světu.
Žirafí mládě s pořadovým číslem 62 se narodilo v pondělí 19. ledna ráno v 8:09
Žirafí mládě s pořadovým číslem 62 se narodilo v pondělí 19. ledna ráno v 8:09 | Foto: David Slížek, ZOO Praha

V historii zahrady jde v pořadí o 62. mládě. Letos by mělo přijít na svět ještě několik dalších, loni zahrada odchovala jedno mládě tohoto druhu, informoval Kahle ČTK.

První žirafí přírůstek letošního roku porodila samice Diana narozená před šesti lety v Praze. Otcem je desetiletý Johan.

Žirafě Rothschildově patří primát nejvyššího žijícího zvířete na světě. Měří až šest metrů a dožívá se asi 20 let. Dospělý samec může vážit až jednu tunu. Samice je březí 14 až 15 měsíců a mládě se rodí přibližně 1,8 metru vysoké. Žirafy dospívají ve třech letech.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy