Víkendové počasí připomene, že se podzim rychle blíží

Dagmar Honsová, Meteopress
12. 9. 2013 9:33
Výraznější změnu počasí nečekáme ani v první polovině nového pracovního týdne.
V pátek i o víkendu čekejte velkou oblačnost a přeháňky.
V pátek i o víkendu čekejte velkou oblačnost a přeháňky. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Druhý zářijový víkend připomene, že se astronomický podzim, který začíná 22. záží ve 22:44 hodin, rychle blíží.

Teploty budou zůstávat podprůměrné oproti normálu o více než -3 °C.

Zatímco během soboty bude počasí na území Česka ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, v neděli přejde přes naše území další frontální systém od západu.

Také v pátek bude počasí v Česku pod vlivem tlakové níže a poslední pracovní den tohoto týdne tedy přinese velkou oblačnost. Většinou bude oblačno až zataženo, počítejte s občasným déštěm nebo přeháňkami.

Až večer očekáváme od západu ubývání srážek a oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupí jen na 14 až 18 °C.

Ani víkend nepřinese výraznější změnu v charakteru počasí.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť, především v severovýchodní polovině území. Jen místy bude během dne polojasno. Noční teploty klesnou na 11 až 7 °C, odpolední vystoupí na 16 až 20 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, během dne musíme počítat od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na východě území bude zpočátku místy i polojasno.

Noční teploty klesnou na 13 až 9 °C, na východě bude chladněji - kolem 7 °C. Denní teploty vystoupí 18 až 22 °C.

A výraznější změnu nečekáme ani v první polovině nového pracovního týdne. Na obloze bude převládat velká oblačnost se srážkami, nejvyšší odpolední teploty se zastaví nejčastěji do 20 °C.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy