reklama
 
 

Vánoce budou na blátě, teploty vyšplhají nad 10 stupňů. Sněžit bude až před silvestrem

22. 12. 2017 10:33
Na svátky se dočkáme oblačné až zatažené oblohy a teploty vystoupají na Štědrý den až k 10 stupňům Celsia.

Praha - Letos se bílých Vánoc v Česku nedočkáme. Teplá fronta, která bude do Česka proudit od západu, přinese déšť a teploty až okolo 10 stupňů Celsia. Sněžit má podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu až v závěru příštího týdne.

V pátek vydrží zatažená až oblačná obloha. Ojediněle se na severu a severovýchodě objeví přeháňky nebo slabý déšť. Ve vyšších polohách budou srážky sněhové, postupně bude sněžit v polohách nad 300 metrů. Teploty přes den se udrží mezi 2 až 6 stupni.

V sobotu se dočkáme zatažené až oblačné oblohy, místy se objeví slabý déšť nebo mrholení, které může být zpočátku mrznoucí. V polohách nad 600 metrů a na severovýchodě i v nížinách budou srážky sněhové. Rtuť teploměru se přes den bude pohybovat mezi 3 až 7 stupni, v Čechách teploty vystoupají až na 9 stupňů.

Na Štědrý den bude opět zatažená až oblačná obloha a místy se objeví slabý déšť nebo mrholení. Teploty vyšplhají na 7 až 11 stupňů. Teploty neklesnou pod bod mrazu ani v noci.

V pondělí na Boží hod bude zatažená až oblačná obloha a místy, zejména na Moravě, bude zataženo s nízkou oblačností. Objeví se i mlhy, které mohou být mrznoucí. Teploty se přes den udrží mezi 6 až 10 stupni. V noci klesnou až dva stupně pod nulu.

V úterý na druhý svátek vánoční bude oblačná až polojasná obloha a zejména na Moravě se objeví nízká oblačnost s mlhami. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 4 do 8 stupňů.

Ani další dny příštího týdne výraznou změnu počasí nepřinesou. Zpočátku ojediněle, postupně na většině území bude déšť, ojediněle i mrznoucí, který bude v závěru týdne přecházet ve sněžení. Teploty přes den se budou pohybovat od 2 do 7 stupňů.

autor: Domácí | 22. 12. 2017 10:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama