Prosluněné dny končí. Česko čeká studený víkend, přijdou deště a bouřky

Domácí Domácí
25. 4. 2019 9:26
Pokud jste ještě nevyužili téměř letního počasí, které v posledních dnech zasáhlo Českou republiku, neváhejte to napravit. Od pátečního odpoledne totiž přijde studená fronta a vysoká oblačnost spojená se srážkami vydrží na většině území i po zbytek příštího pracovního týdne, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude převážně jasno až polojasno. Na celém území vydrží letní teploty v rozmezí 23 a 27 stupňů. Teplo bude i na horských hřebenech, například na Šumavě by se měla rtuť teploměru pohybovat kolem 20 stupňů, a to i v polohách nad 1000 metrů, tvrdí meteorologové.

Vysoké teploty přinese také pátek. Z počátku bude obloha skoro jasná až polojasná a teploty dosáhnou až 28 stupňů. Během odpoledne ale bude od západu postupně přicházet studená fronta a začne přibývat oblačnosti. K večeru musí obyvatelé většiny území Čech počítat s deštěm a místy i s bouřkami. Na Moravě a ve Slezsku bude pršet pouze ojediněle.

Sychravé počasí z pátku v Česku vydrží i během víkendu. V sobotu bude na většině území převážně zataženo, přijde také déšť a přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 11 a 15 stupni, na Moravě a ve Slezsku bude místy i 17 stupňů.

Nedělní počasí se ponese v podobném duchu. Bude oblačno až zataženo, místy se objeví déšť a přeháňky a teploty vydrží v rozmezí 11 a 15 stupňů. 

Chladnější by podle meteorologů měl být i příští týden. V pondělí bude oblačno až zataženo s teplotami mezi 12 a 16 stupni. Srážky tentokrát zasáhnou spíše severovýchod území.

Razantní oteplení nepřinesou ani další dny. Počítá se s teplotami mezi 12 a 16 stupni, postupně vyrostou na maximálně 19 stupňů. Většinou bude oblačno až zataženo, přechodně polojasno.

 

Právě se děje

Další zprávy