Do Česka se vrátí sníh, teploty ale zůstanou vysoké

Domácí Domácí
2. 3. 2015 11:53
Čeká nás zatažená obloha, přeháňky a teploty, které mohou dosáhnout i 11 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Zima se pořád nevzdává. Následující týden nás totiž čeká zatažená obloha a přeháňky, které budou i v polohách kolem 500 metrů nad mořem sněhové.

Teploty ale přesto zůstanou vysoké, naměříme až 11 °C.

pondělí bude oblačno až zataženo s deštěm. Během dne by mělo srážek ubývat, zesílit by měl ale vítr. Odpoledne se tak na horách mohou tvořit sněhové jazyky. Naměříme 5 až 9 °C, na jihovýchodě až 11 °C.

Přijdou smíšené přeháňky

úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle se přidají sněhové přeháňky. Na horách a zpočátku na východě by mohly být srážky četnější.

V polohách pod 500 metrů nad mořem pak sníh vystřídá déšť. Večer bude oblačnosti i srážek postupně přibývat.

Na horách se musí řidiči připravit na sněhové jazyky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až do -2 °C, ty denní vystoupají na 4 až 8 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy se přidá sněžení nebo sněhové přeháňky, které budou na horách četnější. Odpoledne se budou mraky od severozápadu protrhávat a srážky budou jen ojedinělé.

V noci teploty klesnou na +3 až -1 °C, přes den naměříme 3 až 7 °C.

O víkendu oblačnosti přibude

Ve čtvrtek bude většinou oblačno. Místy se objeví sněhové přeháňky, které budou navíc na horách četnější.

V polohách pod 400 metrů nad mořem můžeme čekat srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 0 do -4 °C, přes den naměříme 2 až 6 °C.

pátek bude většinou oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách s deštěm. V noci teploty klesnou na 0 až -4 °C, přes den vystoupají na 2 až 6 °C.

O víkendu by mělo být oblačno až polojasno, ojediněle se přidají přeháňky. V neděli by mělo oblačnosti přibývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +1 až -4 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 3 až 7 °C, postupně 6 až 10 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy