reklama
 
 

Do Česka se o víkendu vrátí tropy. Letní teploty však doprovodí přeháňky a bouřky

18. 7. 2019 16:41
Počasí v Česku bude opět ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Ta v závěru týdne přinese letní teploty, které budou atakovat třicítku. Nejteplejším dnem bude sobota, kdy se teploty vyšplhají až ke 32 stupňů. Teplé počasí však od pátku do neděle doprovodí přeháňky a bouřky. Tropické teploty by pak měly vydržet i v dalších pracovních dnech, vyplývá z výhledu Českého meteorologického ústavu.

Páteční ráno přinese podle meteorologů do západní poloviny Čech déšť, jinde se ale objeví jen ojediněle. Obloha bude zpočátku oblačná až zatažená. Během dne bude oblačno přibývat a místy se vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Večer bude oblačnost i srážky postupně ubývat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 23 až 27 stupni.

V sobotu bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se objeví ojediněle přeháňky. Během odpoledne a večera bude opět přibývat oblačnost doprovázená přeháňkami nebo bouřkami. Rtuť teploměru vystoupá k 28 až 32 stupňům.

Neděle bude oblačná až polojasná, od západu se bude obloha zatahovat a vyskytnou se místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 26 a 32 stupni.

V pondělí bude polojasno až oblačno, v průběhu dne však bude oblačnosti ubývat. Na severovýchodě se mohou ještě objevit místy přeháňky. Na teploměru naměříme 26 až 30 stupňů.

Úterý bude polojasné až skoro jasné, jen přechodně může být oblačno. Denní teploty vystoupají k 27 až 31 stupni.

Další pracovní dny přinesou jasno až polojasnou oblohu.Teploty se budou i nadále pohybovat mezi 26 a 31 stupni.

autor: Domácí | 18. 7. 2019 16:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama