reklama
 
 

Vyhlížet sníh je stále marné. Oteplí se až na 9 °C

2. 1. 2014 16:50
Ve čtvrtek večer a v noci hrozí ledovka, teploty se budou držet kolem nuly.

Praha - Zdá se, že ani první polovina ledna nepřinese skutečnou zimu. Na konci týdne totiž naměříme až 9 °C a vidina sněhu a mrazu se zřejmě nenaplní ani následující týden.

V noci se pak minimálně až do neděle budou teploty držet kolem nuly.

Ve čtvrtek přesto hrozí náledí, Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Ta platí od 18 hodin až do pátečních 9:00.

"Ve čtvrtek večer a v první polovině noci na pátek očekáváme na západě Čech občasný déšť, který bude na podchlazeném povrchu místy namrzat, a místy se tak bude tvořit slabá ledovka," vysvětlují meteorologové.

Druhá polovina noci na pátek by už podle nich měla být na západě Čech většinou beze srážek. Díky teplotám nad nulou ale ledovka vydrží až do pátečního rána.

Přes den pak bude zataženo, místy se může přidat mrholení. Na horách a během dne i v nižších polohách může být polojasno. Později ale bude oblačnosti od západu zase přibývat, na západě Čech se může ojediněle objevit i slabý déšť. Rtuť teploměru vystoupá na 3 až 7 °C.

V sobotu bude pokračovat zatažená obloha a mrholení, ojediněle se mohou objevit mlhy. V noci naměříme +2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají na 3 až 7 °C.

V neděli pak bude opět zataženo až oblačno, místy se přidá déšť, který se bude v polohách nad 1000 metrů měnit na sněhové srážky. V noci klesnou teploty na +4 až 0 °C, přes den pak naměříme 5 až 9 °C.

Oblačnost vydrží i následující týden, v pondělí se může ojediněle objevit i déšť. V noci rtuť teploměru klesne k +2 až -3 °C, v noci naměříme 3 až 8 °C.

Podobné počasí nás čeká až do čtvrtka, teploty v noci budou v celém týdnu klesat pod nulu, přes den pak naměříme až 9 °C.

autor: Domácí | 2. 1. 2014 16:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama