Mimořádná zpráva

Olympiáda v Praze nebude, nejsou peníze

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 6. 2009 12:05
Praha - Rada hlavního města v úterý stvrdila, že Praha už nebude usilovat o pořádání olympijských her v roce 2020.
To všechno odnes čas.
To všechno odnes čas. | Foto: PRAHA OLYMPIJSKÁ, o.p.s

Toto rozhodnutí patří mezi ty, jimiž chce magistrát mírnit dopady finanční krize na fungování metropole. Praha očekává, že její rozpočtové příjmy by letos mohly poklesnout o 2,9 miliardy korun.

Návrh musí ještě schválit zastupitelstvo, které se sejde tento čtvrtek. Je ale pravděpodobné, že tam bude odhlasován bez problémů. ODS, která je ve vedení města, má totiž v zastupitelstvu většinu.

Agentura ČTK včera uvedla, že ještě se dnes se nejspíš sejde komise, která se přípravou her zabývala a která bude posléze rozpuštěna.

Šéf společnosti Praha olympijská Tomáš Petera už dříve vyzval k odkladu kandidatury. Olympiáda má ale stále podporu Českého olympijského výboru.

Praha se již ucházela o možnost pořádat olympijské hry v roce 2016, nedostala se ale ani do užšího výběru. Předem ale avizovala, že hlavní úsilí o získání olympijských her do hlavního města směřuje k roku 2020.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 51 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy