Na radnici v Praze našli mrtvého politika KSČM

ČTK ČTK, Report
27. 10. 2009 17:00
Praha - V budově pražského magistrátu zemřel dlouholetý pražský zastupitel za KSČM Petr Zajíček.
Magistrát hlavního města Prahy
Magistrát hlavního města Prahy | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

O nečekané události informoval mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Příčinu smrti podle něj zatím lékaři nesdělili.

Podle mluvčího zemřel Petr Zajíček ve své kanceláři. Tělo bylo objeveno jedním ze zaměstnanců pár minut před třináctou hodinou.

"Vedení hlavního města Prahy vnímá jeho náhlý odchod jako citelnou ztrátu pro zastupitelský sbor města a vyslovuje jeho rodině a pozůstalým upřímnou soustrast," uvedl Wolf.

Zajíček byl místopředsedou klubu KSČM na zastupitelstvu hlavního města, členem několika výborů zastupitelstva, aktivně se věnoval především problematice pražské dopravy. V minulosti neúspěšně kandidoval na primátora Prahy. Letos v září oslavil 61. narozeniny.

Jeho kolegové z klubu o této události nevěděli. "Pokud by to byla pravda, je to nenahraditelná škoda. To byl náš nejlepší zastupitel s ohromnou znalostí Prahy," řekl zastupitel Viktor Pázler.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy