Na Filipínách se převrhla loď, utopilo se nejméně pět lidí

ČTK ČTK
3. 4. 2015 23:35
Loď s 55 lidmi na palubě, která neměla registraci a tedy ani oficiální povolení k jízdě, plula z ostrova Jolo na ostrov Tapul. K neštěstí došlo ve vysokých vlnách asi po dvou hodinách plavby.
Tragédie stará sedm let: Trajekt Princess of the Stars ztroskotal na dohled od pobřeží ostrova Sibuyan. Jeho obyvatelé sledují z pláže záchranné práce u vraku lodi.
Tragédie stará sedm let: Trajekt Princess of the Stars ztroskotal na dohled od pobřeží ostrova Sibuyan. Jeho obyvatelé sledují z pláže záchranné práce u vraku lodi. | Foto: Reuters

Manila - Nejméně pět lidí přišlo v noci na dnešek na Filipínách o život poté, co se s nimi převrhla loď. Jedna osoba je nezvěstná. Na palubě bylo v době neštěstí 55 lidí a sto pytlů cementu, informovaly filipínské úřady.

Loď, která neměla registraci a tedy ani oficiální povolení k jízdě, plula z ostrova Jolo na ostrov Tapul. K neštěstí došlo ve vysokých vlnách asi po dvou hodinách plavby.

Podle zástupce místní pobřežní stráže přeživší rozvezly do nejbližších přístavů projíždějící lodě. Není vyloučeno, že pohřešovaných bude víc.

 

Právě se děje

Další zprávy