Foto: Z kliniky kulturní centrum? Squatteři čekají zásah

Foto: Z kliniky kulturní centrum? Squatteři čekají zásah
Klinika v Jeseniově ulici již řadu let neslouží původnímu účelu a chátrá.
Prázdná budova se stala skládkou odpadu. Patří tak mezi ty, které v blízkosti svého bydliště nechcete.
Právě proto se ocitla v hledáčku skupiny aktivistů složených z akademiků nebo lidí pracujících v neziskovkách.
Aktivisté, kteří již delší dobu formou squattingu upozorňují na podobné zacházení s nemovitostmi, se rozhodli vzít věci do vlastních rukou.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
5. 12. 2014 15:29
V Jeseniově ulici na Žižkově by se mohla zdevastovaná klinika proměnit v sociálně kulturní centrum. Noví obyvatelé objekt uklidili. Budovu v majetku státu ale zřejmě od squatterů "vyčistí" policie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rusko přemisťuje na základny na Krymu vojenská letadla, ukázaly snímky

Rusko v posledních týdnech přemístilo na poloostrov Krym a základny poblíž Ukrajiny vojenská letadla, a rozšiřuje tak své možnosti politického zastrašování či vojenské intervence, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na komerční satelitní snímky. Fotografie ze 16. dubna ranveje na Saki, jedné z vojenských základen na Krymu, ukazují seřazené bitevníky Su-30, které na snímcích z konce března nebyly.

Další ruská technika a infrastruktura na Krymském poloostrově zahrnuje mimo jiné výsadková letadla, bitevní vrtulníky, drony nebo vojenské nemocnice, dokládají podle WSJ snímky. Kromě zmíněných stíhaček Su-30 jsou v regionu k vidění také Su-34, Su-27, Su-25 a Su-24. Snímky byly pořízeny mezi 27. březnem a 16. dubnem společností Maxar Technologies.

Zdroj: ČTK
Další zprávy