Jan Cimický

Lékařská komora nikdy nedostala stížnost na psychiatra Cimického, řekl mluvčí komory

Česká lékařská komora nikdy nedostala stížnost na psychiatra Jana Cimického, kterého několik žen včetně jeho pacientek v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování či napadení. Řekl to mluvčí komory Michal Sojka. Podle něj se orgány komory nemohou zabývat obviněním na základě informací z médií, ale jen na základě podané stížnosti.

Výbor Psychiatrické společnosti v úterý uvedl, že pokud by se obvinění potvrdila jako pravdivá, vyvodí z toho důsledky. Možností je vyloučit lékaře z jejích řad. Ale ani Psychiatrická společnost dosud neobdržela žádnou stížnost či podnět, které by s chováním Cimického souvisely. Kauza propukla po oznámení Hradu, že Cimický dostane od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Cimický první nařčení z obtěžování popřel, k dalším už se nevyjádřil.

Pražští policisté v úterý vyzvali případné poškozené a svědky v případu sexuálního obtěžování pacientek lékařem z Prahy 8, aby se přihlásili vyšetřovatelům. Z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Mluvčí pražských policistů Jan Daněk v tiskové zprávě uvedl, že kriminalisté v případu provádějí prvotní úkony v rámci trestního řízení.

Zdroj: ČTK