Hotel, letiště i kulturák. Schillerové úřad ovládá 17 firem, zveřejnil jejich seznam

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
2. 2. 2020 20:30
Ministerstvo financí drželo loni více než čtyřicetiprocentní podíl v celkem sedmnácti firmách. V případě několika společností - třeba Thermal-F nebo Čepro - je resort jediným akcionářem. Dohromady MF disponovalo majetkovým podílem v 38 firmách, v řadě z nich má ale podíl jen v hodnotě několika tisíc korun. Podíl na základním kapitálu všech českých firem činil asi 77 miliard korun.
Stát bude brzy Hotel Thermal privatizovat. Mezi zájemci je i magistrát
Stát bude brzy Hotel Thermal privatizovat. Mezi zájemci je i magistrát | Foto: Ondřej Besperát

Thermal-F

Ve společnosti Thermal-F, která provozuje stejnojmenný hotel v Karlových Varech, drží ministerstvo financí stoprocentní podíl. Brutalistní hotel z přelomu 60. a 70. let, který každoročně dominuje filmovému festivalu ve Varech, byl postaven jako státní. V minulosti se uvažovalo o jeho privatizaci, avšak neúspěšně.

V současné době prochází stavba rekonstrukcí, která by měla trvat zřejmě do letošního března. Oprava se dotkla i venkovního bazénu, jenž je součástí hotelového komplexu. Bazén by měl znovu fungovat až v červnu 2021, provozovat ho bude soukromá firma Saunia.

Podíl MF: 750 968 000 Kč (100 %)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zemřel nejstarší fotbalový reprezentant, Pazderovi bylo 92 let

Zemřel bývalý fotbalový útočník Arnošt Pazdera, jenž byl v 92 letech nejstarším žijícím reprezentantem. S odkazem na rodinu o tom ve čtvrtek informoval oficiální web Fotbalové asociace České republiky.

Pazderovo jméno je spojeno především se Spartou Praha, v jejímž dresu odehrál 597 zápasů a vstřelil 114 gólů. Na Letné získal v letech 1952 a 1965 mistrovské tituly.

V národním mužstvu odehrál Pazdera v 50. letech 19 zápasů a vstřelil tři branky. Nezapomenutelný byl jeho gól po sólu z půlky hřiště v utkání v Budapešti v roce 1956, kde Československo vyhrálo 4:2 a uštědřilo hvězdným Maďarům první domácí porážku po 13 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy