Hotel, letiště i kulturák. Schillerové úřad ovládá 17 firem, zveřejnil jejich seznam

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
2. 2. 2020 20:30
Ministerstvo financí drželo loni více než čtyřicetiprocentní podíl v celkem sedmnácti firmách. V případě několika společností - třeba Thermal-F nebo Čepro - je resort jediným akcionářem. Dohromady MF disponovalo majetkovým podílem v 38 firmách, v řadě z nich má ale podíl jen v hodnotě několika tisíc korun. Podíl na základním kapitálu všech českých firem činil asi 77 miliard korun.
Stát bude brzy Hotel Thermal privatizovat. Mezi zájemci je i magistrát
Stát bude brzy Hotel Thermal privatizovat. Mezi zájemci je i magistrát | Foto: Ondřej Besperát

Thermal-F

Ve společnosti Thermal-F, která provozuje stejnojmenný hotel v Karlových Varech, drží ministerstvo financí stoprocentní podíl. Brutalistní hotel z přelomu 60. a 70. let, který každoročně dominuje filmovému festivalu ve Varech, byl postaven jako státní. V minulosti se uvažovalo o jeho privatizaci, avšak neúspěšně.

V současné době prochází stavba rekonstrukcí, která by měla trvat zřejmě do letošního března. Oprava se dotkla i venkovního bazénu, jenž je součástí hotelového komplexu. Bazén by měl znovu fungovat až v červnu 2021, provozovat ho bude soukromá firma Saunia.

Podíl MF: 750 968 000 Kč (100 %)

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy