Bazén hotelu Thermal je na prodej, zůstává ale zavřený

ČTK ČTK
30. 3. 2015 12:01
Venkovní bazén je jedním ze symbolů lázeňského města. Pro hotel, který je ve vlastnictví státu, je ale jeho provoz ztrátový.
Hotel Thermal.
Hotel Thermal. | Foto: Hotel Thermal

Karlovy Vary - Bazén karlovarského hotelu Thermal je na prodej. Hotel vyvěsil veřejnou soutěž na prodej hotelu na svých webových stránkách. "Bazén ale zůstane z technických důvodů i po zimní odstávce zavřený," řekl Rudolf Mašata, pověřený řízením hotelu.

Venkovní bazén je jedním ze symbolů lázeňského města. Pro hotel, který je ve vlastnictví státu, je ale jeho provoz ztrátový. Už v lednu, při návštěvě ministra financí Andreje Babiše (ANO), tak vznikl nápad, že se ho hotel zbaví. Jediným kritériem při prodeji bude kupní cena.

Minimální nabídková cena za bazén nebyla stanovena, jen kauce ve výši jednoho milionu korun. Kromě samotného bazénového komplexu stát prodává i okolní pozemky.

V posledních letech Thermal venkovní bazén přes zimu uzavřel pro veřejnost i hosty. Letos se ale neotevře ani po zimě, podle Mašaty kvůli špatnému technickému stavu. Voda v něm ale zůstává.

"Jednak z estetických důvodů. Lidé jsou na pohled přes bazén na město zvyklí. Ale také se lépe prodává bazén s vodou než bez ní," řekl Mašata. "Důvody jsou ale i technické, pokud by se voda vypustila, mohl by bazén popraskat," doplnil.

Bazén byl postaven na skále nad hotelem v 70. letech minulého století. Bazén je 50 metrů dlouhý, 16 metrů široký. Jeho hloubka se pohybuje od jednoho do 4,5 metru. Třetina vody v bazénu je minerální. Bazén býval v provozu i přes zimu a jeho návštěvníci si mohli užít teplé vody i v mrazech. Od roku 2012 je kvůli úsporám v zimě uzavřen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy