Bazén hotelu Thermal je na prodej, zůstává ale zavřený

ČTK ČTK
30. 3. 2015 12:01
Venkovní bazén je jedním ze symbolů lázeňského města. Pro hotel, který je ve vlastnictví státu, je ale jeho provoz ztrátový.
Hotel Thermal.
Hotel Thermal. | Foto: Hotel Thermal

Karlovy Vary - Bazén karlovarského hotelu Thermal je na prodej. Hotel vyvěsil veřejnou soutěž na prodej hotelu na svých webových stránkách. "Bazén ale zůstane z technických důvodů i po zimní odstávce zavřený," řekl Rudolf Mašata, pověřený řízením hotelu.

Venkovní bazén je jedním ze symbolů lázeňského města. Pro hotel, který je ve vlastnictví státu, je ale jeho provoz ztrátový. Už v lednu, při návštěvě ministra financí Andreje Babiše (ANO), tak vznikl nápad, že se ho hotel zbaví. Jediným kritériem při prodeji bude kupní cena.

Minimální nabídková cena za bazén nebyla stanovena, jen kauce ve výši jednoho milionu korun. Kromě samotného bazénového komplexu stát prodává i okolní pozemky.

V posledních letech Thermal venkovní bazén přes zimu uzavřel pro veřejnost i hosty. Letos se ale neotevře ani po zimě, podle Mašaty kvůli špatnému technickému stavu. Voda v něm ale zůstává.

"Jednak z estetických důvodů. Lidé jsou na pohled přes bazén na město zvyklí. Ale také se lépe prodává bazén s vodou než bez ní," řekl Mašata. "Důvody jsou ale i technické, pokud by se voda vypustila, mohl by bazén popraskat," doplnil.

Bazén byl postaven na skále nad hotelem v 70. letech minulého století. Bazén je 50 metrů dlouhý, 16 metrů široký. Jeho hloubka se pohybuje od jednoho do 4,5 metru. Třetina vody v bazénu je minerální. Bazén býval v provozu i přes zimu a jeho návštěvníci si mohli užít teplé vody i v mrazech. Od roku 2012 je kvůli úsporám v zimě uzavřen.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy