Thermal při výstavbě a dnes. Rekonstrukce v režii ministerstva rozpoutala vlnu vášní

Thermal při výstavbě a dnes. Rekonstrukce v režii ministerstva rozpoutala vlnu vášní
Čtyřleté zpoždění oproti původním plánům nabrala výstavba kvůli komplikacím s podzemní vodou a nedostatku financí.
Dobová fotografie Lobby baru a otočných "ušáků" s vysokými opěradly. Ty umožňovaly otočit se ke skupině zády, například kvůli soukromí. Machoninová design křesel vysvětluje takto: "Ta křesla vytvářela intimní prostředí. Když jste s někým mluvili, seděli jste v ušáku, on seděl v ušáku, tak jste se mohli otáčet, položit si hlavu, mluvit a nebylo vás slyšet.".
Bar Peklo je v současnou chvíli téměř jediné místo, které si dodnes zachovalo původní podobu. Machoninovi se snažili v hotelu co nejvíce používat čtyři "základní" materiály - beton, sklo, hliník a červeně mořené dřevo. Exteriér budovy plynule přechází do interiéru - barová stěna v podzemí je pokryta stejnými deskami z tryskaného betonu, které najdete na fasádě.
I bazénová kavárna byla vybavena vlastním souborem křesílek navržených přímo pro Thermal. Na fotografii sedí zády k fotografovi Věra Machoninová.
Foto: Svatopluk Zídek / Archiv Marie a Jan Kordovských (vnoučata architektů Věry a Vladimíra Machoninových) / Respectmadam.cz
Domácí dap Domácí, dap
15. 2. 2020 18:11
Hotel Thermal v Karlových Varech byl postaven v letech 1967 až 1976, nyní ikonická budova prochází největší rekonstrukcí ve své historii. Podívejte se na snímky zachycující, jak hotel vypadal při výstavbě i krátce po svém otevření před téměř půlstoletím, doplněné o komentáře tehdejších architektů. Nabízíme srovnání, jak opravy promění ráz pokojů i oblíbeného bazénu.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Babišovy výroky k explozím v muničních skladech se vrací k soudu

Nejvyšší soud vrací kauzu, v níž Imex Group žádá po státu odškodnění 15 milionů korun kvůli výrokům Andreje Babiše (ANO) po explozích ve Vrběticích na Zlínsku. Firma tvrdí, že ji poškodily. Pražské soudy žalobě nevyhověly, Nejvyšší soud ale po dovolání firmě částečně vyhověl a věc vrátil k dalšímu řízení Obvodního soudu pro Prahu 2,  uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Zbrojaři konkrétně žalovali ministerstva obrany a vnitra za to, že podle nich neuhlídala důvěrné informace z vyšetřování, a Babiš jako ministr financí je poté v televizním pořadu podle firmy překroutil a zveřejnil. Imex tvrdil, že výroky zásadně poškodily pověst firmy, která si vrbětické sklady pronajímala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy