Thermal při výstavbě a dnes. Rekonstrukce v režii ministerstva rozpoutala vlnu vášní

Thermal při výstavbě a dnes. Rekonstrukce v režii ministerstva rozpoutala vlnu vášní
Čtyřleté zpoždění oproti původním plánům nabrala výstavba kvůli komplikacím s podzemní vodou a nedostatku financí.
Dobová fotografie Lobby baru a otočných "ušáků" s vysokými opěradly. Ty umožňovaly otočit se ke skupině zády, například kvůli soukromí. Machoninová design křesel vysvětluje takto: "Ta křesla vytvářela intimní prostředí. Když jste s někým mluvili, seděli jste v ušáku, on seděl v ušáku, tak jste se mohli otáčet, položit si hlavu, mluvit a nebylo vás slyšet.".
Bar Peklo je v současnou chvíli téměř jediné místo, které si dodnes zachovalo původní podobu. Machoninovi se snažili v hotelu co nejvíce používat čtyři "základní" materiály - beton, sklo, hliník a červeně mořené dřevo. Exteriér budovy plynule přechází do interiéru - barová stěna v podzemí je pokryta stejnými deskami z tryskaného betonu, které najdete na fasádě.
I bazénová kavárna byla vybavena vlastním souborem křesílek navržených přímo pro Thermal. Na fotografii sedí zády k fotografovi Věra Machoninová.
Foto: Svatopluk Zídek / Archiv Marie a Jan Kordovských (vnoučata architektů Věry a Vladimíra Machoninových) / Respectmadam.cz
Domácí dap Domácí, dap
15. 2. 2020 18:11
Hotel Thermal v Karlových Varech byl postaven v letech 1967 až 1976, nyní ikonická budova prochází největší rekonstrukcí ve své historii. Podívejte se na snímky zachycující, jak hotel vypadal při výstavbě i krátce po svém otevření před téměř půlstoletím, doplněné o komentáře tehdejších architektů. Nabízíme srovnání, jak opravy promění ráz pokojů i oblíbeného bazénu.
 

Právě se děje

Další zprávy