Vzpomínka na oběti komunistického režimu v bývalé hradišťské věznici před opravou

Vzpomínka na oběti komunistického režimu v bývalé hradišťské věznici před opravou
Ke studentům promluvila například dcera politického vězně Ladislava Guryčová, která vyprávěla o popravě Rudolfa Lenharta, kterého nespravedlivě odsoudila komunistická justice.
Na konferenci "Věznice Uherské Hradiště jako místo paměti" přišlo také mnoho studentů místního gymnázia.
Takto vypadá jedna část rozsáhlého areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti před rekonstrukcí.
V areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti začaly přípravy na rekonstrukci tím, že dělníci celý areál vyklízejí. Rekonstrukce je zatím plánována do roku 2028.
Foto: Radek Bartoníček
Radek Bartoníček Radek Bartoníček
28. 2. 2020 7:05
Možná poslední možnost podívat se do areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti měli lidé, kteří se v úterý 25. února účastnili pietní vzpomínky na nádvoří věznice. Vzpomínka proběhla v místě, kde patrně stála šibenice. Jestli tomu tak skutečně bylo, zjistí archeologický průzkum, který je součástí právě zahájených příprav na rekonstrukci, plánovanou minimálně do roku 2028.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy