Foto: Legendární Mig 15 znovu jako nový. Ve své době předčil i americké stroje

Foto: Legendární Mig 15 znovu jako nový. Ve své době předčil i americké stroje
V hangáru na vojenském letišti v Praze-Kbelích se chystá slavnost.
Lehce zahalen tu stojí nově opravený stíhací bombardér Mig 15.
Pamětní fotografii předal spolu s letounem řediteli Vojenského historického ústavu Aleši Knížkovi. Uprostřed je kontroluje jejich nadřízený, náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta.
Mig 15 se začal vyrábět v SSSR v roce 1948. Od roku 1952 se licenčně vyráběl v Československu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
8. 12. 2016 18:31
Proslavený stíhací bombardér, který ničil americké stíhačky v Koreji, je po opravě znovu v leteckém muzeu. Mig 15 se začal vyrábět v SSSR v roce 1948. Od roku 1952 se licenčně vyráběl v Československu.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy