Fotoblog: První krokusy, kraťasy i zmrzliny. Tak to vypadá, když do Prahy konečně nakoukne jaro

Fotoblog: První krokusy, kraťasy i zmrzliny. Tak to vypadá, když do Prahy konečně nakoukne jaro
Konečně se na skok stavilo jaro.
Raší první pupeny.
Všechno začíná pomalu kvést.
Krokusy.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 3. 2017 20:00
Jako každý rok přichází jar a spolu s ním začíná kvést, co v zimě nemohlo. Květiny, sporty, posedávání a popíjení na lavičkách i odvážnější móda.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy