reklama
 
 

Zákon o obalech loni porušilo 23 obchodníků, zjistila ČOI

18. 5. 2018 11:05
V deseti případech prodávaly supermarkety pivo v plechovkách, ale ne už to stejné pivo v lahvích - jak jim nařizuje zákon.

Praha - Zákon o obalech, který má především chránit životní prostředí, loni porušilo méně prodejců. Během 1120 kontrol zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI) porušení tohoto zákona ve 23 případech, což je o 15 případů méně než v roce 2016.

V deseti případech obchodník uváděl do prodeje nápoje v obalech, které nejsou vratnými zálohovanými obaly, aniž by nabízel stejné nápoje rovněž ve vratných zálohovaných obalech. Například supermarket prodával jen pivo v plechovkách, nikoli již v lahvích.

"V šesti případech bylo porušeno ustanovení, kdy osoba, která uvádí na trh nebo do oběhu výrobky ve vratných zálohovaných obalech, je povinna vykupovat tyto vratné zálohované obaly bez omezení množství a bez vázání tohoto výkupu na nákup zboží," dodal mluvčí Jiří Fröhlich.

Cílem tohoto zákona je chránit životní prostředí předcházením vzniku odpadů z obalů, a to zejména snižováním hmotnosti, objemu a škodlivosti obalů a chemických látek v těchto obalech.

autor: ČTK | 18. 5. 2018 11:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama