Sedmý největší slevový portál je v insolvenčním řízení

ČTK Tereza Holanová ČTK, Tereza Holanová
19. 6. 2013 12:30
Olomouc - Krajský soud v Olomouci zahájil tento týden insolvenční řízení s firmou Nebeslev, která provozuje stejnojmenný portál nabízející hromadné slevy. Informace je dostupná v insolvenčním rejstřík
Portál Nebeslev je v insolvenci.
Portál Nebeslev je v insolvenci. | Foto: Tereza Holanová

Společnost Nebeslev loni v Česku patřila mezi deset největších slevových portálů. Vyjádření majitelky stránek ČTK zjišťuje.

Insolvenční návrh na slevový portál Nebeslev podala podnikatelka Martina Drahošová z Chotětova, která na internetu prodává rostliny a zahradnický sortiment a tvrdí, že jí firma Nebeslev dluží peníze.

Drahošová soudu navrhla prohlášení konkurzu na majek společnosti Nebeslev, jejíž věřitelé nyní mohou přihlásit své pohledávky vůči tomuto slevovému portálu.

Na seznamu nepoctivých prodejců

Na žebříčku největších slevových serverů, který loni v létě sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev sedmá pozice.

Letos ji ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců, protože svým obchodním partnerům neplatila podle domluveného platebního kalendáře.

Před slevovým portálem varují i uživatelé internetového vyhledávače Skrz.cz. "Již v březnu tohoto roku byl na základě množících se stížností tento server vyřazen z naší nabídky," uvádí mluvčí Martin Suchánek.

Zákazníci si podle jeho slov stěžovali především na nedodržování podmínek slevových akcí. "Z jejich zpráv vyplývá, že přestože se mnohým z nich posléze ze zmíněného portálu dostalo příslibu vrácení peněz, až do teď na ně marně čekají," upozorňuje Petr Kováčik, ředitel vyhledávače.

Hromadné nakupování se slevou je fenoménem tuzemského internetu od jara 2010. V Česku postupně vznikly více než tři stovky slevových serverů, jejichž počet později klesl a letos v únoru jich fungovalo pouze devadesát. Počet se bude podle odborníků snižovat i dál.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

Tuzemské slevové servery loni zvýšily tržby o 61 procent na 2,9 miliardy korun, uvedl už dříve portál Slevin.cz. Nejvíc peněz na českých slevových portálech lidé utratili v listopadu, kdy nakoupili zboží a služby se slevou v hodnotě 362 milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy