Salám z Babišova fondu přišel o značku kvality. Bylo v něm méně masa než na obalu

Ekonomika Ekonomika
27. 3. 2020 10:54
O značku kvality Klasa přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny z holdingu Agrofert. Výsledky kontroly Státní veterinární správy totiž ukázaly, že výrobek obsahoval nižší podíl masa, než se deklaruje na etiketě. Uvedla to v pátek tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Lenka Rezková.
Salám Čeřínek od Kosteleckých uzenin.
Salám Čeřínek od Kosteleckých uzenin. | Foto: Kostelecké uzeniny

"Státní veterinární správa při laboratorním vyšetření oceněného výrobku Čeřínek prokázala nižší podíl masa, než je uveden na etiketě výrobku. Výrobce se tím dopustil klamání spotřebitele a porušil metodiku pro udělování značky Klasa," potvrdila Rezková v tiskové zprávě.

Klasa je považována za relativně prestižní ocenění, které se uděluje prověřeným kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům. Ty musí podle fondu splňovat platné legislativní požadavky a nadstandardní kvalitativní kritéria. Nároky pro udělení značky jsou přísnější než běžné hygienické a potravinářské legislativní požadavky. Vlastníkem značky je ministerstvo zemědělství, zemědělský intervenční fond ji administruje.

"Naším cílem je zajišťovat, aby v portfoliu oceněných výrobků značkou Klasa byly nabízeny jen skutečně maximálně kvalitní výrobky," doplnila ve zprávě Rezková.

 

Právě se děje

Další zprávy