Rekordman v účtenkové loterii zaregistroval 1129 účtenek. Příští rok to bude mít snazší

Petr Kučera Petr Kučera
18. 12. 2017 14:53
"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů," slibuje nová ministryně financí.
Video od ministerstva financí ukazuje slavnostní předání výher z prvního slosování (z účtenek za říjen). | Video: Ministerstvo financí

Praha - Do druhého slosování účtenkové loterie se zapojilo celkem 477 952 aktivních hráčů, což je oproti prvnímu slosování o téměř šest procent více. Tito lidé zaregistrovali přes 17 milionů účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14,56 milionu. Uvedlo to dnes ministerstvo financí.

Mezi aktivní hráče počítá ministerstvo jen ty, jejichž alespoň jedna účtenka byla zařazena do slosování - tedy řádně ověřena. Za říjen přihlásilo zhruba 478 tisíc lidí téměř 14 milionů účtenek, podmínky pro slosování ale splnilo jen 453 tisíc lidí a 11,1 milionu účtenek.

Nejaktivnější hráč za listopad zaregistroval 1129 účtenek, průměrný počet účtenek na jednoho hráče dosáhl téměř 36. Mezi účastníky hry Účtenkovka byli v listopadu opět nejvíce zastoupeni lidé ve věku 40 až 45 let, druhou nejpočetnější skupinu tvořili lidé od 35 do 40 let.

říjen

listopad

Počet aktivních hráčů

452 691    

477 952  

Počet všech zaregistrovaných účtenek

13 869 846  

17 198 013  

Počet účtenek ve slosování

11 137 598  

14 564 956  

Průměrný počet zaregistrovaných účtenek za jeden den

322 555  

409 477  

Nejvyšší počet účtenek registrovaných jedním hráčem

1 648

1 129

Průměrný počet účtenek na osobu

30,86

35,98

Téměř 71 procent účtenek bylo registrováno opět prostřednictvím webového formuláře, zbytek připadá na mobilní aplikaci. Z nově registrovaných hráčů si skoro 73 procent založilo hráčský účet, který usnadňuje registraci účtenek do slosování a přehledně informuje o stavu účtenek i výhrách.

"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů. Mobilní aplikace bude schopna pomocí QR kódu načíst potřebná data z účtenky, což výrazně urychlí a hlavně zjednoduší její registraci," slibuje nová ministryně financí Alena Schillerová. Tisk QR kódu na účtenku však zůstane na dobrovolném rozhodnutí podnikatelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy