Rekordman v účtenkové loterii zaregistroval 1129 účtenek. Příští rok to bude mít snazší

Petr Kučera Petr Kučera
18. 12. 2017 14:53
"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů," slibuje nová ministryně financí.
Video od ministerstva financí ukazuje slavnostní předání výher z prvního slosování (z účtenek za říjen). | Video: Ministerstvo financí

Praha - Do druhého slosování účtenkové loterie se zapojilo celkem 477 952 aktivních hráčů, což je oproti prvnímu slosování o téměř šest procent více. Tito lidé zaregistrovali přes 17 milionů účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14,56 milionu. Uvedlo to dnes ministerstvo financí.

Mezi aktivní hráče počítá ministerstvo jen ty, jejichž alespoň jedna účtenka byla zařazena do slosování - tedy řádně ověřena. Za říjen přihlásilo zhruba 478 tisíc lidí téměř 14 milionů účtenek, podmínky pro slosování ale splnilo jen 453 tisíc lidí a 11,1 milionu účtenek.

Nejaktivnější hráč za listopad zaregistroval 1129 účtenek, průměrný počet účtenek na jednoho hráče dosáhl téměř 36. Mezi účastníky hry Účtenkovka byli v listopadu opět nejvíce zastoupeni lidé ve věku 40 až 45 let, druhou nejpočetnější skupinu tvořili lidé od 35 do 40 let.

říjen

listopad

Počet aktivních hráčů

452 691    

477 952  

Počet všech zaregistrovaných účtenek

13 869 846  

17 198 013  

Počet účtenek ve slosování

11 137 598  

14 564 956  

Průměrný počet zaregistrovaných účtenek za jeden den

322 555  

409 477  

Nejvyšší počet účtenek registrovaných jedním hráčem

1 648

1 129

Průměrný počet účtenek na osobu

30,86

35,98

Téměř 71 procent účtenek bylo registrováno opět prostřednictvím webového formuláře, zbytek připadá na mobilní aplikaci. Z nově registrovaných hráčů si skoro 73 procent založilo hráčský účet, který usnadňuje registraci účtenek do slosování a přehledně informuje o stavu účtenek i výhrách.

"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů. Mobilní aplikace bude schopna pomocí QR kódu načíst potřebná data z účtenky, což výrazně urychlí a hlavně zjednoduší její registraci," slibuje nová ministryně financí Alena Schillerová. Tisk QR kódu na účtenku však zůstane na dobrovolném rozhodnutí podnikatelů.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 46 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy