Rekordman v účtenkové loterii zaregistroval 1129 účtenek. Příští rok to bude mít snazší

Petr Kučera Petr Kučera
18. 12. 2017 14:53
"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů," slibuje nová ministryně financí.
Video od ministerstva financí ukazuje slavnostní předání výher z prvního slosování (z účtenek za říjen). | Video: Ministerstvo financí

Praha - Do druhého slosování účtenkové loterie se zapojilo celkem 477 952 aktivních hráčů, což je oproti prvnímu slosování o téměř šest procent více. Tito lidé zaregistrovali přes 17 milionů účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14,56 milionu. Uvedlo to dnes ministerstvo financí.

Mezi aktivní hráče počítá ministerstvo jen ty, jejichž alespoň jedna účtenka byla zařazena do slosování - tedy řádně ověřena. Za říjen přihlásilo zhruba 478 tisíc lidí téměř 14 milionů účtenek, podmínky pro slosování ale splnilo jen 453 tisíc lidí a 11,1 milionu účtenek.

Nejaktivnější hráč za listopad zaregistroval 1129 účtenek, průměrný počet účtenek na jednoho hráče dosáhl téměř 36. Mezi účastníky hry Účtenkovka byli v listopadu opět nejvíce zastoupeni lidé ve věku 40 až 45 let, druhou nejpočetnější skupinu tvořili lidé od 35 do 40 let.

říjen

listopad

Počet aktivních hráčů

452 691    

477 952  

Počet všech zaregistrovaných účtenek

13 869 846  

17 198 013  

Počet účtenek ve slosování

11 137 598  

14 564 956  

Průměrný počet zaregistrovaných účtenek za jeden den

322 555  

409 477  

Nejvyšší počet účtenek registrovaných jedním hráčem

1 648

1 129

Průměrný počet účtenek na osobu

30,86

35,98

Téměř 71 procent účtenek bylo registrováno opět prostřednictvím webového formuláře, zbytek připadá na mobilní aplikaci. Z nově registrovaných hráčů si skoro 73 procent založilo hráčský účet, který usnadňuje registraci účtenek do slosování a přehledně informuje o stavu účtenek i výhrách.

"Během příštího roku rozšíříme možnost registrace účtenek o čtečku QR kódů. Mobilní aplikace bude schopna pomocí QR kódu načíst potřebná data z účtenky, což výrazně urychlí a hlavně zjednoduší její registraci," slibuje nová ministryně financí Alena Schillerová. Tisk QR kódu na účtenku však zůstane na dobrovolném rozhodnutí podnikatelů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy