Přichází Kinder zmrzlina. Giganti se dohodli na spolupráci, "zmrazí" oblíbenou čokoládu

Ekonomika Ekonomika
19. 10. 2017 13:28
Společnost Unilever bude v licenci od firmy Ferrero vyrábět Kinder zmrzlinu. Ta zamíří na čtyři evropské trhy, Česko si zatím musí počkat.
Kinder čokoláda.
Kinder čokoláda. | Foto: Ferrero

Frankfurt/Hamburk - Dva potravinoví giganti cítí šanci na tučný výdělek. Radost z toho mohou mít milovníci zmrzlin a čokolády. Ze spojení italské společnosti Ferrero a nadnárodního koncernu Unilever vzejdou zmrzliny Kinder.

Potravinoví obři se dohodli na spolupráci a slibují novinku na příští léto. Ferrero poskytlo Unileveru licenci na výrobu a prodej zmrzliny, Italům má ale zůstat dohled nad kvalitou Kinder zmrzliny.

Unilever má s výrobou zmrzlin dlouholeté zkušenosti, patří mu výrobce zmrzliny Algida, která vyrábí například nanuky Magnum. V Česku Unilever vyrábí i dobře známého Míšu. Firma je světovou jedničkou na trhu zmrzlin se zhruba pětinovým podílem na prodejích.

Nová Kinder zmrzlina se má začít prodávat zatím jen ve Francii, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Jak konkrétně bude vypadat, tedy zda půjde o nanuky, nebo vaničky se zmrzlinou, zatím firmy neodhalily.

Sebevědomí oběma značkám nechybí. "Spolupráce kombinuje jedinečnost a kreativitu Ferrera s expertními znalostmi výroby zmrzlin, které má Unilever," uvedly ve společném prohlášení.

Ferrero vyrábí například také oblíbený oříškový krém Nutella. Bude další na řadě?

 

Právě se děje

před 23 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy