Taška, fixy či svíčka. Porovnali jsme nejprodávanější výrobky IKEA v minulosti a teď

Iva Špačková Iva Špačková
16. 9. 2018 17:05
Švédská nábytkářská firma IKEA je v Česku lídrem svého oboru. Když se však podíváte na její nejprodávanější výrobky, nábytek v nich paradoxně chybí. Podívejte se, co si v jejich tuzemských obchodech Češi nejčastěji kupovali v minulosti a čemu dávají přednost dnes.
Foto: Ikea ČR

Prodeje TOP 10

IKEA je v Česku od roku 1991, kdy byl v Praze v obchodním centru DBK otevřen první její obchod. Od prosince 2004 prodává své zboží ve čtyřech velkých obchodních domech - v Praze na Zličíně a na Černém Mostě (největší obchodní dům společnosti v ČR), v Ostravě a v Brně.

V tom samém období mění firma své účetnictví -  z finančního roku, který odpovídal kalendářnímu, přechází na finanční rok, který začíná 1. září a končí 31. srpna následujícího roku. Právě proto bude tento rok pro start našeho srovnání nejvhodnější.

Jak se od té doby změnily preference zákazníků a počty nejprodávanějších položek?

Zatímco ve finančním roce 2005 si zákazníci koupili jen necelý milion a půl deseti nejoblíbenějších výrobků, v letošním finančním roce si jich koupili 3,3 milionu, tedy více než dvojnásobné množství. 

"V září 2016 jsme spustili možnost nákupu on-line, což zpřístupnilo výrobky IKEA ještě širšímu okruhu zákazníků," vysvětluje jeden z důvodů mluvčí společnosti Zdeňka Pecková.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy