Foto: Nejlepší obaly roku. Zaujal Alzáček v raketě, retro cola, obří dort či krabice jako hrad

Iva Špačková Iva Špačková
16. 7. 2018 6:53
Jak přiblížit zeleného mimozemšťana, maskota Alzy, dětem? Stačí ho strčit do krabice připomínající raketu a plyšák může zaujmout důstojné místo v dětském pokojíku. Royal Crown Cola vyvinutá na začátku 20. století míří k zákazníkům v historické lahvi. A věci na pečení se zase prodají nejlépe ze stojanu, který připomíná obří dort. Podívejte se na obaly, které díky své nápaditosti získaly ocenění Obal roku. Na podzim jim ho předá Obalový institut SYBA.
Foto: SYBA

Retro cola

  • Kategorie: Nápoje
  • Přihlašovatel: Kofola Československo

Čtvrtlitrová skleněná lahev Royal Crown Coly se svým vzhledem vrací do minulosti. Tvar lahve, vytvořený reliéf a papírová etiketa připomíná rok 1905, kdy Dr. Claude Hatcher vynalezl recept na colu ve své apatyce. Lahev je vratná a tím vyhovuje dnešním trendům, které hledí na udržitelný rozvoj.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Byty po H-Systemu se začnou prodávat na přelomu jara a léta, tvrdí věřitelský výbor

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Jejich cena bude známa v dubnu, určí ji znalecký posudek, který zároveň vyčíslí hodnotu dostavby, již provedli současní uživatelé bytů, řekl šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Byty se budou v konkurzu prodávat jednotlivě, domy již byly na jednotlivé bytové jednotky rozdělené i v katastru nemovitostí. Každý ze současných uživatelů dostane nabídku odkupu za cenu určenou znalcem, současní obyvatelé zároveň budou mít nárok na odpočet hodnoty dostavby domu, kterou určí znalec. "Jakýkoliv jiný zájemce by ale musel zaplatit plnou cenu, tam by se dostavba nezohledňovala," řekl Pavel.

Další zprávy