Lidl dál rozšiřuje svou ironickou kolekci oblečení. K teniskám přidal vánoční svetr

Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
7. 12. 2022 10:36
Obchodní řetězec Lidl přišel s další limitovanou edicí oblečení, tentokrát vánoční. Na e-shopu nabídl svetry se stromky či sněhovými vločkami, kterým dominuje logo Lidlu. O zboží je podle řetězce i tentokrát značný zájem. Zákazníci edici vnímají jako určitou recesi a jsou ochotní za ni zaplatit. K podobnému kroku se loni uchýlil třeba i švédský nábytkářský gigant Ikea.

Pro někoho nevkusné, pro jiného stylové. V každém případě jde podle prodejce limitovaná edice Lidlu na odbyt. Na e-shopu řetězce je svetr s žakárovým vzorem již delší dobu vyprodaný, a to ve všech velikostech. Na stejný problém narazí zákazníci i u modro-bílých ponožek s logem Lidlu.

"Zájem o oblečení s logem Lidl je stabilní a týká se to i aktuální nabídky vánočních svetrů či ponožek," potvrzuje mluvčí Lidlu Tomáš Myler. "Pro řadu zájemců je kolekce zajímavá určitou recesí a produkty s logem Lidl mohou pro mnohé posloužit i coby vtipný vánoční dárek lidem, kteří v našich prodejnách či na e-shopu nakupují," připouští mluvčí.

S tím souhlasí i marketingový konzultant Zdeněk Hašek. "Je to důkaz toho, že i recese může dobře zafungovat a oslovit mladší i starší. Stačí mít patřičný nadhled," říká.

Limitovaná kolekce Lidlu se už v minulosti objevila dokonce na aukčním portálu Ebay. Tenisky v barvách Lidlu se dražily v přepočtu i za tisíce korun. "Lidé mají limitované edice velice rádi, protože díky nim mohou vystoupit z davu a cítit se jedinečně," připustil loni pro Aktuálně.cz ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček.

V minulém roce debutoval se svou značkovou kolekcí oblečení i švédský nábytkářský řetězec Ikea. V nabídce se objevilo například tričko a mikina s čárovým kódem odkazujícím na jeden z bestsellerů - knihovnu Billy.

Kolekci vytvořila pobočka řetězce v Japonsku v úzké spolupráci s IKEA of Sweden. "K oblečení a doplňkům přistupujeme podobně jako k bytovému zařízení. Důležitá je jednoduchost a každodenní funkčnost," uvedl Karl Doctor, manažer prodeje pro IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Země překročí úroveň kritického oteplení v příštím desetiletí

Planeta Země dosáhne úrovně kritického globálního oteplení o 1,5 stupně Celsia proti hodnotám před průmyslovou revolucí už v příštím desetiletí. Tvrdí to Šestá hodnotící zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC). Podle jejích tvůrců jde zatím o nejrozsáhlejší zprávu o stavu globálního klimatu. Změna je podle vědců stále možná, vyžadovala by ale miliardy dolarů a mezinárodní spolupráci. Zprávu podpořily všechny členské země včetně České republiky.

Oteplení planety o 1,5 stupně Celsia ve srovnání s předprůmyslovým obdobím je považováno za úroveň, při jejímž překročení budou vlny veder, záplavy, sucho, zemědělská neúroda a vymírání druhů pro lidstvo velice obtížně zvladatelné. K udržení oteplení pod touto úrovní se přihlásily takřka všechny státy světa v pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Její vědecký základ poskytla mimo jiné Pátá hodnotící zpráva IPCC.

Šestá zpráva nyní uvádí, že lidstvo má ke změně poslední příležitost, a pokud chce změny dosáhnout, musí omezit vypouštění skleníkových plynů na polovinu do roku 2030 a zcela přestat vypouštět oxid uhličitý do atmosféry v 50. letech tohoto století. Pokud lidstvo tyto dva cíle naplní, bude mít zhruba poloviční šanci, že oteplení planety nepřekročí oněch 1,5 stupně Celsia, tvrdí IPCC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy