Který obchod vás štve a kde nakupujte rádi? Hlasujte

Petr Kučera Petr Kučera
29. 11. 2010 13:35
Startuje hlasování veřejnosti v osmém ročníku soutěže Obchodník roku
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Od tohoto týdne až do konce února můžete hlasovat v osmém ročníku soutěže Obchodník roku. V loňském ročníku získal cenu veřejnosti diskontní řetězec Lidl. Cena veřejnosti je jediná, v níž mohou rozhodovat všichni zákazníci.

Nejlepší obchodníky v jedenácti oborových kategoriích (například hobbymarkety nebo internetové obchody) určí expertní průzkum spotřebitelských preferencí. Ten uskuteční nezávislá agentura STEM/MARK v prosinci a lednu, zeptá se reprezentativního vzorku více než tisíce spotřebitelů z celé republiky.

Kromě toho vyhlásí organizátoři i absolutního vítěze, tedy držitele titulu Obchodník roku 2010. I zde vloni vyhrál Lidl. Na podrobné výsledky předchozího ročníku se můžete podívat v tomto přehledu.

Každý může hlasovat opakovaně

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá prostřednictvím SMS nebo internetu, podrobnosti jsou k dispozici na webu www.obchodnik-roku.cz. "Po celou dobu hlasování budou na webu k dispozici průběžné výsledky," říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank, která je generálním partnerem akce.

Z každého počítače lze vyplnit jeden hlasovací formulář denně a z každého čísla odeslat jeden SMS hlas. V průběhu celého hlasování však lze hlasovat opakovaně, tedy například z jednoho počítače během tří měsíců zhruba devadesátkrát. Internetové hlasování je zdarma, alternativní odeslání jedné SMS přijde na šest korun.

Bez záporných bodů

Oproti předchozím ročníkům nelze udělovat záporné body. Nicméně každý může ohodnotit všechny největší obchodníky jedním až pěti body (nejde o školní známkování, takže čím více bodů, tím lepší obchodník).

Paradoxně na tomto systému tratí méně známí obchodníci - pokud je spotřebitel v hlasování vynechá, získají celkově méně bodů než ti nejhorší s jedním bodem. V každé kategorii lze navíc doplnit pouze jediného obchodníka nad rámec uvedených možností.

Opakované hlasování se organizátoři snaží povzbudit také hrou o ceny. Šanci na týdenní výhru nebo pak i hlavní cenu (tou je platební kartu GE Money Bank nabitá na 100 tisíc korun) si zvýší právě lidé, kteří budou hlasovat častěji.

Fotogalerie: Tyto dárky k Ježíškovi nekupujte. Nejsou bezpečné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy