Ikea vyzývá k opravě zrcadel Lettan. Kování mohou být vadná, hrozí pád ze zdi

Ekonomika Ekonomika
13. 9. 2023 9:23
Nábytkářský řetězec Ikea ve středu rozšířil svou lednovou výzvu k opravě některých zrcadel Lettan z důvodu možného uvolnění nástěnných kování. Společnost nyní vyzývá všechny zákazníky, kteří vlastní toto zrcadlo, aby jej přestali používat a bezplatně si objednali náhradní nástěnná kování.
Zrcadlo Lettan.
Zrcadlo Lettan. | Foto: Ikea

Společnost zaznamenala, že některá kování, kterými se upevňují zrcadla Lettan na zeď, jsou vadná. "To následně vedlo k tomu, že některá zrcadla nečekaně spadla ze zdi," uvádí Ikea ve své tiskové zprávě.

Výzvu k opravě některých zrcadel z důvodu možného uvolnění nástěnných kování řetězec poprvné oznámil už na začátku letošního roku. "Po dalším podrobném zkoumání a také na základě dodatečných kontrol u našich dodavatelů jsme zjistili, že vadná nástěnná kování byla při výrobě používána delší dobu, než se Ikea původně domnívala. Vzhledem k tomu, že bezpečí zákazníků je naší nejvyšší prioritou, jsme se v rámci preventivního opatření rozhodli rozšířit výzvu k opravě," uvedla dále firma.

Zrcadla Lettan, na která se vztahuje výzva k opravě, aktuálně zahrnují všechny kusy označené datem výroby 2105 (RRTT) a dřívějším a zrcadla LETTAN s číslem dodavatele 21944 označená datem výroby 2325 (RRTT) a dřívějším.

Datum výroby a číslo dodavatele je možné najít na štítku na zadní straně zrcadla Lettan, upozornila Ikea.

 

Právě se děje

Další zprávy