Hypernovy končí, změnily se na Albert hypermarkety

Petr Kučera Petr Kučera, pek
2. 7. 2009 13:40
Ahold letos zavřel 21 prodejen, tři nové otevřel
Přeměna Hypernov na Albert hypermarkety skončila.
Přeměna Hypernov na Albert hypermarkety skončila. | Foto: Ahold

Praha - Společnost Ahold dokončila přeměnu svých 56 hypermarketů Hypernova na Albert hypermarkety. Změna značky začala v polovině dubna a probíhala za provozu. "Cílem bylo sjednotit značku našich supermarketů a hypermarketů," vysvětluje mluvčí Aholdu Libor Kytýr. Už dříve avizovaná přeměna měla původně skončit do loňského prosince, nabrala ale zpoždění.

Kromě nového názvu a loga mají bývalé Hypernovy také pozměněnou vnitřní vizuální podobu. "Výraznou změnou prošlo oddělení ovoce a zeleniny, které jsme i nově uspořádali," říká Kytýr. Právě větší nabídka čerstvých potravin, ovoce a zeleniny má být vedle velikosti prodejní plochy tím hlavním, co hypermarkety Albert odliší od stejnojmenných supermarketů. "Dnes začíná také modernizace našich supermarketů. Všechny prodejny se do konce srpna představí v nové vizuální podobě," dodává mluvčí.

Končí 20 Albertů a jedna Hypernova

  Prodejny uzavřené k 1. červenci:

  Č. Budějovice, Lannova
  Česká Lípa
  Cheb
  Chrudim
  Mikulov
  Praha Květ, Jabloňová

  Prodejny uzavřené k 1. červnu:

  Brno, Kar.Světlé
  Česká Třebová
  Domažlice, U Nemocnice
  Havířov, Dlouhá 59
  Liberec, Vrchlického
  Mělník
  Nové Město na Moravě
  Pelhřimov
  Praha-Modřany
  Praha-Balabenka
  Praha-Prosek
  Prostějov, Anglická
  Znojmo
  Žďár n. Sázavou, Nádražní

  Hypernova Český Těšín

Ahold provozuje v Česku přes 220 supermarketů, letos jich však dvacítku ztrátových uzavřel (k tomu i jeden hypermarket). Na druhou stranu letos otevřel tři nové supermarkety (v Praze - Písnici, Praze - Nové Harfě a v Sušici). "Do konce roku plánujeme otevřít další, ale konkrétní lokality zatím nechceme zveřejňovat," říká Kytýr.

Už dříve také firma avizovala záměr zmenšit prodejní plochu 13 největších hypermarketů. Zatím tak ale učinila jen v Liberci a v Brně, v prosinci se má zmenšit také hypermarket v Ostravě. U ostatních hypermarketů však zatím stále jedná s provozovateli nákupních center o podmínkách tohoto kroku. Největší Hypernovy nyní mají rozlohu 10 000 metrů čtverečních, přitom plocha Albert hypermarketů by podle nové koncepce neměla přesáhnout 5000 metrů čtverečních.

Podívejte se, jak vypadal první supermarket v Česku:

Ahold Czech Republic je českou dceřinou společností nadnárodní společnosti Ahold se sídlem v Amsterdamu. V Česku firma působí od roku 1990, původně pod názvem Euronova, a svůj první supermarket s názvem Mana otevřela v roce 1991 v Jihlavě.

Podle odhadu společnosti Incoma GfK a časopisu Moderní obchod patří Aholdu třetí příčka mezi největšími obchodními řetězci v České republice co do výše tržeb. V čele žebříčku je s odhadovanými tržbami 54,5 miliardy korun skupina Schwarz ČR, provozující sítě Kaufland a Lidl. Druhá příčka patří řetězci Tesco s 47 miliardami korun, Ahold na třetím místě měl tržby kolem 44 miliard. Předloni však firma skončila ve ztrátě 434 milionů korun, výsledek za loňský rok ještě nezveřejnila.

 

Právě se děje

Další zprávy