Tipy na dárky pro děti na poslední chvíli. Zeptali jsme se, co se nejlépe prodává

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 21. 12. 2021 9:24
Na "zelenou vlnu" naskakuje stále více výrobců a čeští zákazníci na to slyší. Čím dál víc z nich chce pro své děti pod stromečkem udržitelné hračky, které je zároveň naučí ekologickému cítění. Podle prodejců přitom nemusí jít jen o novinky na trhu, na ekologii se zaměřily už i tradiční společnosti - například Lego, které je se svými stavebnicemi dlouhá léta vánočním hitem číslo jedna.
Vánoce, ilustrační foto
Vánoce, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

S recyklovatelnými materiály podle oslovených prodejců pracuje stále více výrobců - ať už u samotného výrobku, nebo jen u obalu. "Nabídku těchto hraček v našem sortimentu průběžně rozšiřujeme a na číslech vidíme, že téma udržitelnosti, lokálnosti nebo ekologicky šetrných materiálů mezi zákazníky rezonuje," potvrzuje mluvčí e-shopu Mall.cz Pavla Hobíková.

Připomíná, že třeba už i tradiční výrobce stavebnic Lego má z rostlinných materiálů všechny zelené kostky, jako jsou stromy nebo listy.

Lego se přitom rozhodlo začleňovat do svých výrobků problematiku životního prostředí i tematicky. Poptávka je podle Hobíkové letos například po produktu Lego Friends s názvem Olivia a její elektromobil. "Panenky mají elektrické auto, dochází jim baterie, proto musí zastavit u nabíjecí stanice. Stanice získává elektřinu pomocí větrné turbíny a solárního panelu," popisuje mluvčí.

Oblíbené jsou podle ní i stavebnice Geomag, jejíž nové řady jsou již vyrobeny ze 100 procent z recyklovaných materiálů, a ekologické hračky Plantoys z kaučukového dřeva. "Pro starší děti je vhodná stavebnice Boffin II Zelená energie, kdy se dozvědí, jak se vytváří elektřina z vody, sestaví si hybridní motor, zkoušečku materiálu, solární hodiny a další projekty," doplňuje Hobíková.

Z udržitelných materiálů vyrábí svou kreativní stavebnici například i český výrobce Totemo. Spojky stavebnice jsou vytvořeny z recyklovaných PET lahví, dřevěná překližka je pak potištěna ekologickými barvami.

  • V následujícím přehledu zjistíte, jaké jsou podle prodejců další hity letošních Vánoc.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Při náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy