Džemu chyběla třetina ovoce, řetězec Norma jej musí stáhnout

31. 5. 2016 16:32
Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Norma, aby ze všech poboček stejnojmenného řetězce stáhla nevyhovující potravinu nazvanou Sauerkirsche konfitüre extra s datem minimální trvanlivosti do 11. 6. 2017, kterou pro Normu vyrobili v Německu. „Extra džem“ musí podle vyhlášky obsahovat alespoň 45 procent ovocné složky. Výrobce sice na obalu uvádí "vyrobeno ze 45 g ovoce na 100 g“, ale laboratorní analýza zjistila jen 30,6 procenta. Řetězec musí výrobek stáhnout a hrozí mu pokuta.
Falšovaný džem v řetězci Norma
Falšovaný džem v řetězci Norma | Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 8 minutami

Trump zrušil veškeré sankce uvalené proti Turecku kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy