reklama
 
 

E-shopy nabídnou dopravu zdarma. Na jediný den

Aktualizováno 12. 11. 2013 11:40
Dnes startuje druhý ročník Dne dopravy zdarma, účastní se přes tisíc obchodů.

Praha - Zákazníci tuzemských internetových obchodů mohou opět ušetřit na dopravě či poštovném. Dnes v poledne totiž startuje Den dopravy zdarma.

Druhý ročník akce pořádá vyhledávač slev Heureka.cz. Do projektu se zapojilo přes tisíc e-shopů včetně těch největších jako Alza.cz či Mall.cz.

Dopravu zdarma nabídnou zúčastněné e-shopy pro objednávky registrované od poledne v úterý 12. listopadu do poledne ve středu 13. listopadu, tedy po dobu 24 hodin. Podmínkou však je, aby hodnota nákupu dosáhla alespoň 300 korun bez ohledu na váhu.

Před rokem se do akce zapojilo 583 obchodů. Zákazníci udělali 87 300 objednávek v celkové hodnotě přes 135,5 milionu korun, průměrná výše objednávky byla 1555 korun. Podle pořadatelů to znamenalo nárůst objednávek o 191 procent. Lidé ušetřili na poštovném přes 5,5 milionu korun.

Cenu dopravy si hradí každý zúčastněný e-shop „ze svého". Partnerem letošního ročníku je společnost DPD, která jim nabízí speciální cenu - ovšem jen pro obchody, které již tohoto dopravce využívají.

Inspirací pro akci je FreeShippingDay.com, který vznikl ve Spojených státech. Letos se uskuteční šestý ročník.

Podle údajů Českého statistického úřadu stouply letos v září tržby za prodej zboží přes internet či prostřednictvím zásilkové služby o téměř 30 procent oproti loňskému roku.

Z největších e-shopů standardně nabízí dopravu zdarma T.S.Bohemia. Od poloviny roku nabízí dopravu zdarma i Mall.cz, ovšem jen u nespěchajících zásilek nad 1000 korun.

autor: Petr Kučera | 5. 11. 2013 15:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama