Dárky jako z hororu. Podívejte se na jedovaté hračky a hřebeny prodávané v Česku

Iva Špačková Iva Špačková
13. 12. 2017 18:00
Nezisková organizace Arnika našla v Česku jedovaté látky ve 13 testovaných výrobcích. Kostky s Krtečkem dokonce překonaly dosud nejjedovatější hračku z Nigérie. Do přehledu se dostanete kliknutím.
Klikněte pro vstup do přehledu.
Klikněte pro vstup do přehledu. | Foto: Iva Špačková
Foto: Arnika

Transformer

Roztomilá hračka pro kluky starší pěti let obsahuje 50,15 ppm (parts per million / částic na jeden milion) takzvaných polybromovaných difenyletherů.

Vzhledem k tomu, že nezisková organizace Arnika považuje za zdraví bezpečný limit pouze 50 ppm PBDE, dostal se Transformer na seznam třinácti nebezpečných výrobků jako první, který tuto hranici překročil.

Celkem Arnika prověřovala 47 výrobků, které sehnala na tržištích či v kamenných prodejnách. Analýzu pro ni dělala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

 

Právě se děje

před 57 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy