Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku

Kristýna Pružinová Kristýna Pružinová
17. 6. 2021 13:10
Ještě v půl jedenácté dopoledne měla fronta čekajících zákazníků několik desítek metrů. Od obchodu, který je na rohu ulice Opletalova, se zástupy lidí vinuly až k pomníku svatého Václava v horní části Václavského náměstí.
"Jsem zvědavá. Chci to porovnat s Drážďany," svěřovali se lidé při otevření obchodu Primark v Praze. | Video: Kristýna Pružinová

Situaci u vchodu do obchodu i mezi čekajícími zákazníky řídí členové ochranky. Na místě jsou také strážníci a přibližně každých pět minut projíždí kolem fronty lidí hasičské kropicí auto, které rozprašuje vodu, aby je v třicetistupňovém vedru alespoň trochu osvěžilo.

Čekající zákazníci podle ochranky dodržují stanovená protiepidemická opatření. Přibližně každé dva metry jsou na dlažbě nakresleny v barvách Primarku modré značky, které mají lidem pomoci k dodržování předepsaných rozestupů.

Ve frontě stojí lidé všech věkových kategorií z různých koutů Česka. Jsou mezi nimi jak nadšení fanoušci populárního obchodu, tak i náhodní kolemjdoucí, kteří Primark chtěli hned první den vyzkoušet. Podle některých z nich se doba čekání pohybuje až kolem dvou hodin.

"Chtěla jsem zjistit, jaký je rozdíl mezi Drážďany a Prahou. Jsem zvědavá," uvedla pro Aktuálně.cz jedna z čekajících zákaznic z Říčan u Prahy. "Čekám už hodinu a půl. Ale vyplatí se mi to," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy