Zájem Čechů o dovolené roste, láká je tuzemsko i zahraničí

ČTK ČTK
7. 9. 2023 11:55
Zájem Čechů o dovolené roste, láká je tuzemsko i zahraničí

Zájem Čechů o dovolenou v tuzemsku i v zahraničí dál roste. Za první pololetí se v tuzemských hotelech, penzionech a kempech ubytovalo zhruba 5,4 milionu turistů z Česka, což je meziročně o sedm procent více. Proti covidovým rokům vzrostl i počet cest do zahraničí, nejčastěji do Chorvatska, Řecka, výrazně roste také zájem o Polsko. Ve srovnání s obdobím před covidovou krizí naopak stále přetrvává úbytek zahraničních turistů v Česku. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedli zástupci Asociace cestovních kanceláří ČR.

Cestování českých turistů v tuzemsku podle místopředsedy Asociace Petra Krče zaznamenalo historický rekord. Podle něj se tak letos udržel zájem nastavený za covidu-19, kdy bylo cestování do zahraničí omezeno. V České republice byl podle asociace zájem o cesty do Prahy, často v podobě krátkých víkendových výletů. Nejdéle pak svou dovolenou tráví lidé v Karlovarském, Královéhradeckém nebo Olomouckém kraji. Láká je tam hlavně potenciál pěší turistiky a kulturního a přírodního bohatství. Velký zájem je podle asociace také o ubytování s domácími mazlíčky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy