Unikátní klášter v centru Prahy pošta opět neprodala. Nepomohlo ani snížení ceny

Klikněte pro vstup do galerie.
Česká pošta znovu nabízela k odkupu bývalý klášter benediktinek na pražském Smíchově. Vyvolávací cenu z původní nabídky snížila o 67 milionů na 353,4 milionu korun, což odpovídá znaleckému posudku.
Areál bývalého kláštera sv. Gabriela nabídla formou elektronické aukce, nepřihlásil se však nikdo, kdo by splňoval podmínky. Pošta proto aukci zrušila. "Vzhledem k tomu, že se nenašel žádný subjekt, který by splnil všechny podmínky prodeje, dnešní e-aukce neproběhla. Česká pošta v nejbližší době rozhodne o dalším postupu v případě prodeje areálu bývalého kláštera," uvedl mluvčí.
Podle webu České pošty se dražby mohl zúčastnit každý, kdo by měl o klášter opravdový zájem - to však musel stvrdit složením kauce ve výši 17 667 500 korun. O areál projevila zájem Praha 5. Její zastupitelé nedávno schválili výzvu, podle níž by se v případě neúspěchu dnešní dražby mělo o jeho získání pokusit ministerstvo kultury nebo hlavní město. V usnesení chybí, k čemu by měl areál v rukou Prahy nebo státu sloužit. Sama městská část na koupi nemá prostředky.
Před třemi lety pošta zrušila i první elektronickou aukci s vyvolávací cenou 420 milionů korun. Závaznou nabídku tehdy předložila pouze jedna firma, ale s formálními chybami. Poté pošta areál neúspěšně nabízela ještě dvakrát, naposled za 370 milionů.
Foto: Sreality.cz
Ekonomika Ondřej Neufus Ekonomika, Ondřej Neufus
Aktualizováno 19. 9. 2019 10:47
Česká pošta znovu nabízela k odkupu bývalý klášter benediktinek na pražském Smíchově. Vyvolávací cenu z původní nabídky snížila o 67 milionů na 353,4 milionu korun, což odpovídá znaleckému posudku. Areál bývalého kláštera sv. Gabriela nabídla formou elektronické aukce, nepřihlásil se však nikdo, kdo by splňoval podmínky. Pošta proto aukci zrušila. Podívejte se, v jakém stavu je klášter nyní.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy