reklama
 
 

Google+ už brzy povolí i přezdívky a jiné identity

20. 10. 2011
Foto: ČTK
Podle viceprezidenta Google pro oblast sociálních služeb Vica Gundotry bude běhěm několika měsíců možné založit si účet na Google+ i pod smyšleným jménem.

Sociální síť Google + v budoucnu umožní uživatelům zakládat účty i pod přezdívkami a jinými formami identit. Na konferenci Web 2.0. v San Francisku to řekl viceprezident Googlu pro sociálních služby Vic Gundotra.

Podle magazínu Mashable sice chtěl Google původně vybudovat sociální síť tvořenou skutečnými jmény, ale dnes už uznal, že někteří lidé mají důvod skrývat se pod pseudonymy. Kromě technologických možností se tak společnost podle všeho rozhodovala i podle společenské atmosféry a ta rozhodně nebyla pokusům o omezení anonymity nakloněná.

Nové prohlášení totiž přichází jen několik měsíců poté, co Google čelil velké kritice za rušení profilů lidí, kteří jsou veřejně známí pod pseudonymy. Obránci lidských práv zase připomínali, že účet založený na skutečné jméno je nepoužitelný v zemích s represivními režimy.

Sociální sítě jako Facebook nebo Twitter přitom sehrály významnou roli při snahách o společenské změny například v Egyptě, Tunisku a dalších zemích, v rámci tzv. arabského jara.

Gundotra dále nerozváděl jakým způsobem bude "jiná identita" na Google + podporována. Uvedl jen, že v nejbližších měsících se objeví funkce, která ji umožní.

autor: LP Fish | 20. 10. 2011

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama