reklama
 
 

Google odkoupil tvůrce kancelářského balíku QuickOffice

14. 6. 2012
Foto: Reuters
Google koupil QuickOffice a chce s jejich pomocí vylepšit svoje Google Docs

Internetový gigant Google minulý týden odkoupil společnost QuickOffice a s ní i stejnojmenný kancelářský balík pro mobilní zařízení. Tento krok Googlu umožní prohloubit funkčnost jeho Google Docs a nabídnout tak svým uživatelům lepší kompatibilitu s klasickými formáty podporovanými Microsoft Office.

QuickOffice je sada kancelářských aplikací využívaná 300 miliony uživatelů tabletů a telefonů s operačními systémy Android, iOS nebo Symbian. Umožňuje vytvářet a upravovat nejrůznější typy souborů, jako jsou tabulky či formáty PDF, a následně je sdílet pomocí cloudových služeb s dalšími zařízeními.

Podobné možnosti nabízí i stávající služba Google Docs, její zatím asi největší nevýhodou je ale nižší podpora formátů dokumentů.  Propojení obou služeb by ale mělo tuto vadu odstranit.

Microsoft Office přichází na tablety

Vylepšování kancelářských aplikací od Googlu má ale jeden nejhlavnější důvod a tím je příchod tabletů s Windows 8 a novým Office 15. Podle všeho bude totiž právě přítomnost kvalitního kancelářského balíku velkým lákadlem pro potenciální zájemce o tablety s novými Windows a Google si tak chce nákupem QuickOffice pojistit, že mu nebudou utíkat zákazníci.

--------------------------------------------------------------------------------

Kupujete Microsoft Office?

autor: tl | 14. 6. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama