Sudy, houby i UFO. Divné hotely jsou investiční hit, bizarnosti lze najít i v Česku

Ilustrační foto.
Netradiční ubytovací zařízení jsou podle Slevomatu hit. Jen letos se prodají stovky podobných pobytů. "Některé projekty vznikly původně jako koníček a až později se z nich staly originální způsoby podnikání. V některých případech jde o fenomény populární v zahraničí nebo se inspirují filmy a pohádkami," říká ředitelka portálu Marie Havlíčková. V krčmě v Dětenicích se lze ubytovat i v rytířských pokojích. Ten vyjde v průměru na cca 1500 korun za noc s polopenzí.
Ubytování ve středověkém kempu v Malešově u Kutné Hory. Idealističtější formu středověku - tedy nejčastěji v podobě romantiky na zámku - lze najít po celé republice.
V Česku se lze ubytovat i v sudu. Ubytování pro dvě osoby stojí kolem 1500 korun. Konkrétně tyto "ubytovací sudyů se nacházejí v areálu Vigvam resort v Němčicích u Kolína. Podobné ubytování však nabízejí i další areály v Ćesku.
Westernové městečko Šikland ve Zvoli nad Pernštejnem zase nabízí ubytování v indiánském teepee. "Podobné typy ubytování vyhledávají především rodiny s dětmi nebo party mladých lidí," doplňuje Havlíčková ze Slevomatu. Za indiánské
teepee ve westernovém městečku zaplatí dvojice 1190 korun.
Foto: Slevomat
ada ada
Aktualizováno 1. 9. 2019 23:48
Bydlení ve středověkém kempu, rytířském pokoji nebo v obří houbě. Čeští podnikatelé stále častěji investují do netradičních ubytovacích projektů. Za poslední tři roky takto podle serveru Slevomat vznikly po celém Česku desítky netradičních přístřešků, domků i kempů za desítky milionů korun. V zahraničí přitom není unikátní design hotelů již ničím výjimečným a jejich majitelé hranici netradičnosti posouvají stále dál. Ubytovat se tak lze například v mimozemské kosmické lodi, zrcadlové krychli nebo rovnou v psovi. Prohlédněte si ta nejoriginálnější ubytování v tuzemsku, ale i ve zbytku světa.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Média: Amazon chce za devět miliard USD převzít hollywoodské studio MGM

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy