Sudy, houby i UFO. Divné hotely jsou investiční hit, bizarnosti lze najít i v Česku

Ilustrační foto.
Netradiční ubytovací zařízení jsou podle Slevomatu hit. Jen letos se prodají stovky podobných pobytů. "Některé projekty vznikly původně jako koníček a až později se z nich staly originální způsoby podnikání. V některých případech jde o fenomény populární v zahraničí nebo se inspirují filmy a pohádkami," říká ředitelka portálu Marie Havlíčková. V krčmě v Dětenicích se lze ubytovat i v rytířských pokojích. Ten vyjde v průměru na cca 1500 korun za noc s polopenzí.
Ubytování ve středověkém kempu v Malešově u Kutné Hory. Idealističtější formu středověku - tedy nejčastěji v podobě romantiky na zámku - lze najít po celé republice.
V Česku se lze ubytovat i v sudu. Ubytování pro dvě osoby stojí kolem 1500 korun. Konkrétně tyto "ubytovací sudyů se nacházejí v areálu Vigvam resort v Němčicích u Kolína. Podobné ubytování však nabízejí i další areály v Ćesku.
Westernové městečko Šikland ve Zvoli nad Pernštejnem zase nabízí ubytování v indiánském teepee. "Podobné typy ubytování vyhledávají především rodiny s dětmi nebo party mladých lidí," doplňuje Havlíčková ze Slevomatu. Za indiánské
teepee ve westernovém městečku zaplatí dvojice 1190 korun.
Foto: Slevomat
ada ada
Aktualizováno 6. 7. 2022 18:11
Bydlení ve středověkém kempu, rytířském pokoji nebo v obří houbě. Podnikatelé stále častěji investují do netradičních ubytovacích projektů. Za poslední roky takto podle serveru Slevomat vznikly po celém Česku desítky netradičních přístřešků, domků i kempů za desítky milionů korun. V zahraničí přitom není unikátní design hotelů ničím výjimečným a majitelé hranici netradičnosti posouvají stále dál.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy