Šnečí delikatesy z Brna putují do celé Evropy

Šnečí delikatesy z Brna putují do celé Evropy
Spící, tedy zazimovaní, šneci jsou vlastně živou konzervou.
Spící šneci zblízka.
Šnečí ulity poslouží jako materiál pro "šneky po burgundsku".
Ve sklepě rodinného domu v Brně vznikají všechny ručně připravované šnečí delikatesy.
Foto: Snailex Plus
Veronika Skálová Veronika Skálová
23. 7. 2009 17:29

Brno - Ve sklepě rodinného domu v brněnských Žabovřeskách se ukrývá rodinná firma na výrobu šnečích specialit. Funguje už 17 let. Šneci po burgundsku, šnečí polévka, kaviár či játra odsud putují do celé Evropy i přes oceán.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Odvolací soud zpřísnil vězení historikovi z 3,5 roku na 13 let

Odvolací soud v ruském městě Petrozavodsku v úterý výrazně zpřísnil trest vězení historikovi Juriji Dmitrijevovi, známému odhalováním zločinů z éry komunistického diktátora Josifa Stalina. Dmitrijev byl v první instanci odsouzen za sexuální násilí ke 3,5 roku odnětí svobody, v úterý odešel od soudu s 13 lety vězení, informovala ruská média. Kritici považují proces za vykonstruovaný, zaměřený na diskreditaci historika a znehodnocení jeho díla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Součástí politiky jedné Číny je dle ústavních činitelů zájem o ekonomické či kulturní vztahy s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do styků s Čínou

Cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nelze pokládat za změnu v politice Česka vůči Číně. Shodli se na tom na dnešní schůzce v Lánech ústavní činitelé.

Zároveň uvedli, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do diplomatických styků s Pekingem. Ústavní činitelé to uvedli ve společném prohlášení. Oproti minulosti se schůzky neúčastnil předseda Senátu, kterého prezident Miloš Zeman na poradu ke koordinaci zahraniční politiky nepozval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy