Soukup prodal část Empresa Media. Polovinu získal Servis-24 Jana Čermáka

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 10. 2023 9:10
Poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio nebo vydává časopisy Týden a Instinkt, získal od Jaromíra Soukupa majitel firmy Servis-24 Jan Čermák. Zároveň se stal druhým jednatelem Empresy vedle Soukupa. Pro všechny důležité kroky bude nyní potřeba podpisu obou jednatelů. Vyplývá to z notářských zápisů transakcí.
Jaromír Soukup.
Jaromír Soukup. | Foto: TV Barrandov

Hodnotu transakce ani jedna strana nezveřejnila. Soukupova mediální skupina v současnosti čelí tlaku věřitelů. V procesu realizace je podle Čermáka zároveň vstup do dalších společností Jaromíra Soukupa, například IMP a mediální agentury Médea.

Čermák podle svého vyjádření, které má ČTK k dispozici, považuje investici ve významném mediálním domě za zajímavou příležitost. "Všechny firmy zůstávají plně v provozu, zejména reklamní agentura, televize i tiskové vydavatelství. Náš tým okamžitě doplní a posílí management mediální skupiny Jaromira Soukupa," řekl.

"Věřím, že máme zdravé jádro a že se nám proto toto obtížné období podaří překonat a v brzkém horizontu se vrátíme růstu a rozvoji. Jan Čermák a jeho tým je partner, se kterým to společně dokážeme," uvedl Soukup.

Největšími věřiteli firem z impéria Jaromíra Soukupa jsou banky, zejména ČSOB a UniCredit, které mají své úvěry zajištěny nemovitostmi a pozemky. Dalším klíčovým věřitelem jsou České radiokomunikace. Podle obou spolumajitelů je připraveno řešení situace a rozvoj skupiny.

Čermák a Servis-24 se specializují na řešení firem zatížených dluhy. V minulém roce vstoupil 49 procentním podílem do zlínské společnosti NWT manželů Vítkových, kterou poslaly do insolvence nezvládnuté obchody s energiemi. V NWT věřitelé v únoru 2023 povolili cestu reorganizace, jejíž plán byl schválen velkou většinou na věřitelské schůzi v září 2023.

Kanály Barrandov Televizního Studia měly na konci července celkový podíl na sledovanosti 2,67 procenta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy