Pátým radním ČTÚ se stal exšéf antimonopolního úřadu

ČTK ČTK
29. 5. 2014 10:33
Novým radním Českého telekomunikačního úřadu jmenovala vláda bývalého předsedu antimonopolního úřadu Josefa Bednáře.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: T-mobile

Praha - Novým radním Českého telekomunikačního úřadu jmenovala vláda bývalého předsedu antimonopolního úřadu Josefa Bednáře. V pětičlenné radě nahradil Milana Šimonovského, kterému v dubnu vypršel pětiletý mandát. Vyplývá to z informací úřadu.

Bednář stál v čele Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od roku 1999 jedno funkční období, tedy šest let. Poté působil mimo jiné na ministerstvu pro místní rozvoj jako ředitel úřadu. Stejně jako Šimonovský má blízko ke KDU-ČSL, ve které byl před nástupem na antimonopolní úřad členem.

Radní vláda jmenuje na pět let. Radě nyní předsedá Jaromír Novák, členy jsou bývalý novinář Ondřej Malý, její expředseda Pavel Dvořák a výkonný ředitel doménového sdružení CZ.NIC Ondřej Filip.

ČTÚ dohlíží nad tuzemským telekomunikačním a poštovním trhem. Mimo jiné rozhoduje o cenové regulaci a přiděluje radiové kmitočty. Loni v aukci prodal frekvence pro rychlé mobilní sítě LTE za 8,5 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy